top of page
ce0863_6d8cbf478b6d412383956c8e979662a0~mv2_d_2068_2068_s_2.png

שבט המפרץ הינו שבט צופים ישראלי הפועל באזור מפרץ סן פרנסיסקו ומשרת את משפחות הקהילה בכל האזור. השבט הוקם בשנת 1982 (!!) ומונה כיום למעלה מ 320 חניכות וחניכים בכיתות ג' עד י"ב.

שבט המפרץ הינו חלק מהנהגת "צבר" של תנועת הצופים העבריים בצפון אמריקה, שבמסגרתה פועלים כ- 30 שבטים בקהילות ישראליות בכל רחבי ארצות הברית,  וכ-5 שבטים באירופה ובאוסטרליה.

​תנועת הצופים הינה תנועת הנוער הישראלית הגדולה בישראל ובארה"ב, תנועה שאינה פוליטית, ואינה מזוהה עם כל מפלגה או זרם דתי.

כל בעלי התפקידים בשבט (למעט המרכזת הבוגרת) לרבות ראש השבט, הגזברית, חברי הועד וההורים הלוקחים חלק בתפעולו השוטף של השבט לאורך השנה עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה ומשקיעים מזמנם הפרטי כדי להמשיך ולקיים את המפעל הנהדר הזה למען ילדים חברי הקהילה הישראלית והיהודית בכל אזור.

IMG_3836.jpg

הפעילות בשבט, מהווה מסגרת חברתית בשפה העברית, באווירה תרבותית ישראלית שבה נוער מדריך נוער, נוער מוביל נוער, נוער מטפח נוער. הפעילות מעודדת, בין היתר, פיתוח מנהיגות, מעורבות חברתית, ערכי דמוקרטיה וקשר למדינת ישראל. זו היא אחת ההזדמנויות היחידות הקיימות לילדים ובני נוער באזור שלנו להיות חלק ממסגרת מאורגנת בשפה העברית ולחוות את הקשר לזהות הישראלית שלהם בדרך בלתי אמצעית וחווייתית עם בני גילם.

התוכנית השנתית בנוייה על פעילויות שבועיות לפי שכבות גיל, באמצעות משחק, דיונים, פרויקטים תוך שבטיים ובין שבטיים, יום הצופה, מחנות עם לינה, טקסים ייעודיים, ציון חגי ישראל, מוזיקה, פעילויות ספורט, והכל תוך שמירה על חוויה חיובית, המאתגרת ומדרבנת את הילדים והנוער לחשיבה ולפיתוח קשרים חברתיים וכישורי מנהיגות והובלה במסגרת ישראלית.

הפעילות לשכבות ג' עד ט' מתקיימת מדי יום ראשון בשעות 3:00 עד 5:00 אחר הצהרים, 

הפעילות לשכבות י' עד י"ב (שכב"ג) מתקיימת בשעות 12:00 עד 2:00. בנוסף, לשכב"ג מתקיים גם יום פתוח בימי רביעי בערב, בו הילדים נפגשים, עובדים בצוותים ומתכוננים לפעולות, וזאת בנוסף לסמינרים מיוחדים בהם הם לוקחים חלק.

פעילות השבט מתנהלת בשפה העברית. את הפעילויות מנחים מדריכים צעירים, שהוכשרו לתפקיד וקיבלו הכשרה להדרכה בתנועת הצופים וממשיכים לקבל הדרכה לאורך כל שנת הפעילות מהמדריכים הבוגרים וממרכז השבט הישראלי שמגיע אלינו בשליחות של הסוכנות היהודית מישראל כדי להוביל את השבט. המדריכים הצעירים צוברים ניסיון במשך כל השנה, מקבלים על עצמם אחריות ומפתחים את כישורי המנהיגות שלהם.

 

השבט מורכב מקבוצות לפי שכבות גיל: 

שכבות ג' עד ה'  - שכבה צעירה

שכבות ו' עד ח' - שכבת נעורים

שכבה ט' שנת קורס הדרכה 

שכבות י' עד י"ב מרכיבות את השכבה הבוגרת (שכב"ג) ​

​בנוסף לפעילות המתקיימת אחת לשבוע בימי ראשון, השבט מקיים גם פעילויות צופיות כגון יום הצופה, מחנה חורף, מחנה אביב, מחנות הדרכה, מחנות מיוחדים לשכב״ג ומחנות

וסמינרי מנהיגות והדרכה.

 

במהלך הפעילות השוטפת, חניכי הצופים לובשים מדי חאקי עם עניבה לפי שכבת גיל

ו/או התפקיד בשבט.

bottom of page